Operacja Kajtur – Spartański Bieg Gryfa

Spartański Bieg Gryfa – Poligon 2020 

Na Poligonie podczas 1 Spartańskiego Biegu Gryfa na uczestników oprócz przeszkód terenowych czekały inne atrakcje: test na komandosa- żyroskop, tyrolka – zjazd nad przeszkodą wodną, zwiedzanie Sali Rycerskiej, grodziska, wozy bojowe. Dziękujemy za miłą zabawę 🙂

 

Operacja Kajtur 2017

90 zawodników pobiegło w ekstremalnym biegu, który odbył się na terenie Poligonu  KAJTUR EVENT w Chełmie Gryfickim. Piach, błoto i łzy zawodników były polem bitwy podczas ciężkiego biegu przeszkodowego Operacja Kajtur.

 Wśród panów wygrał Dawid Gruszczyński, wśród pań – Małgorzata Zaborowska.

Był to bieg bieg przeszkodowy na dystansie około 5,5km z przeszkodami przygotowanymi przez organizatorów jak również naturalnymi. Na zawodników czekał tor wojskowy OSF z podziemnym przejściem, zasieki, rów z wodą, a na samochody wojskowe URAL , armata przeciwlotnicza, prawe bagna rowy melioracyjne staw i krosowa trasa biegu.

Zobaczcie co było na poprzednich edycjach – następny bieg bedzie równie wyczerpujący. 🙂

 

Pierwszy rajd Operacja Kajtur odbył się zimą 2008
Był to wtedy praktycznie jeden z najtrudniejszych najcięższych ekstremalnych rajdów terenowych.
Uczestnicy po morderczym treningu z krav magi mieli do pokonana ośrodek sprawności fizycznej, z przeszkodami zalanymi wodą a precyzyjne ujmując z wyrąbanymi  przeręblami w lodzie 🙂

Trzymając się naszego motta ,,nic tak nie cieszy jak ludzka krzywda” – rajd zawsze był organizowany przy temperaturach grubo poniżej zera.  Od 2017  zmieniamy lekko formułę – będzie trochę cieplej.

Trzy osobowe drużyny miały do pokonania w nocy trasę około 50km

By było ,,łatwiej” i ciekawiej na trasie na uczestników rajdu polowały lotne ekipy  w samochodach terenowych 4×4 wyposażone w noktowizory lorneti które miały za zadanie wyłapywać uczestników rajdu i wywozić ich np 2km do tyłu.                                      Istniała też opcja ,,boken”rozgonienie towarzystwa przy jego pomocy. Zapewniało to świetną zabawę i emocje dla jednej i drugiej strony.

Nie dodałem najważniejszego by być klasyfikowanym na metę musiały dojść przynajmniej dwie osoby z drużyny. Zdarzało się, że ambitni nieśli swoich opadających z sił kolegów na plecach – nawet kilka kilometrów.

Mam nadzieję, że rajd Operacja Kajtur 2017 będzie równie ciężki i emocjonujący jak poprzednie choć jest dużo krótszy – ale na to mamy już patent.

By sprawdzić co przygotowaliśmy dla Was musicie nas odwiedzić  start imprezy 23.042017 r. (niedziela),  godz. 12.00

Zapraszam KAJTUR EVENT Dariusz ZIELIŃSKI

Regulamin znajduje się pod zdjęciami. 🙂

 

 

ZOBACZ REGULAMIN