Pokazy historyczne

Nietypowa forma relaksu w klimacie średniowiecznej zabawy

TURNIEJE RYCERSKIE, biesiady, POKAZY RZEMIOSŁA

Nietypowa forma relaksu i integracja pracowników w klimacie średniowiecznej zabawy. Strzelanie z łuków, rzuty włócznią oraz sprawdzenie swoich umiejętności w używaniu miecza. Tylko u nas wszystko to możesz zrobić pod okiem specjalistów z każdej konkurencji.

Uczestnicy mogą rywalizować (indywidualnie lub grupowo) ze sobą w rożnych konkurencjach – m.in.: przeciąganie liny, bolkowskie narty, walki na równoważni, strzelanie z łuku, rzuty toporem, oszczepem, konkursy sprawnościowe z mieczem, młotem, dybami i podkowami. Chętni mogą wziąć udział w warsztatach rzemiosła. Nad wszystkim czuwa doświadczony animator.

Pokazy walk rycerskich,

rekonstrukcje historyczne, ciekawe stylizacje i stroje można wykorzystać zarówno podczas imprez na zamkach jak również w hotelu, pensjonacie lub podczas postoju na spływie kajakowym. Nauczymy Was władania bronią białą oraz podstawowych ciosów i uników. Własnoręcznie będziecie mogli wybić średniowieczne monety.

Posiadamy otoczone fosą i palisadą grodzisko, którego strzeże Pomorska Drużyna Brzeżan. Pod naszym okiem będziecie mogli wziąć udział w historii na żywo, cofnąć się w czasie i aktywnie uczestniczyć w życiu codziennym dawnych mieszkańców. Realizując ten element zawsze staramy się by kompozycyjnie był on jak najbardziej dostosowany do całości imprezy z wykorzystaniem wielorakości opancerzenia i oręża.

Jako organizator imprez integracyjnych

robimy pokazy i rekonstrukcje historyczne które są idealnym uzupełnieniem imprez integracyjnych, eventów i pikników firmowych. Często organizujemy je w oparciu o nasz Poligon gdzie posiadamy bogatą infrastrukturę idealnie stworzoną do realizacji imprez integracyjnych i motywacyjnych.

Odtwarzamy:

  • epizody i rzemiosło z okresów wczesnych słowian i wikingów.
  • późne średniowiecze – krzyżaków i rycerzy Jagieły.
  • wojsko II Rzeczpospolitej Polskiej, Żołnierzy Wyklętych i I Armii Ludowego Wojska Polskiego.
  • rekonstrukcje ważnych wydarzeń z okresu PRL.

Oprócz imprez stacjonarnych organizujemy również pokazy i rekonstrukcje na terenie województwa zachodniopomorskiego a w szczególności w takich miejscowościach jak: Kołobrzeg, Goleniów, Szczecin, Police, Koszalin, Świnoujście, Międzyzdroje, Słupsk, Sławno.

Zapraszam Darek 606 197 652