SPŁYWY WIEPRZĄ

SPŁYWY KAJAKOWE WIEPRZĄ

 

Zapraszamy na spływy kajakowe Wieprzą które można zaczynać od wsi Bożanka. Jednak ze względu na uciążliwość przenoski w Kępicach proponuje by Wasze spływy kajakowe Wieprzą, rozpoczynały się w tej miejscowości poniżej elektrowni. W Pomiłowie należy uważać by nie popłynąć w stronę Sławna,( okropny próg wodny przy młynie), lecz za drewnianym mostem przeprawić się w prawo i prowadzić spływy kajakowe prawym korytem rzeki.

 

Należy pamiętać płynąc Wieprzą, że jest to szlak urozmaicony, bardzo malowniczy, dość uciążliwy, a w górnym i środkowym biegu miejscami dość trudny. Niektóre odcinki Wieprzy szczególnie w odcinku Korzybie-Pomiłowo oraz Tyń-Kowalewie należą do najładniejszych odcinków rzek pomorskich.

 

Szlak nadaje się do spływów masowych od Korzybia. Na przebycie całego szlaku trzeba 5-6 dni. Kajak może wodować w wielu miejscach takich jak w Trzebielino, Bożanka , Biesowice Kępice, Korzybie, Pomiłowo, Sławno, Sławsko, Staniewice, Stary Kraków, Kowalewice. Trzeba uważać na liczne kamieniste bystrza i na piętrzenia wodne w Biesowicach, Kępicach, Pomiłowie.

 

Spływy kajakowe Wieprzą można kończyć w Darłowie na wyspie Łososiowej, lub popłynąć do Darłówka i zakończyć je w główkach portu lub na plaży uroczystą ceremonią kąpieli w morzu (załatwimy zgodę na wyjście z portu)

 

DLA TWARDZIELI, ZAPALEŃCÓW lub szaleńców jak ja spływy kajakowe Wieprzą można również zacząć na Pokrzywnej w Trzebielinie lub Studnicy w Kawczu. POWODZENIA !!!

 

WSZELKIE PYTANIA KIEROWAĆ pod nr 606 197 652 lub info@kajtur.pl

Pozdrawiam Darek

 

[sc name=”kajtur”]